PsyCoDiVIA projekt beszámoló

Intenzív telefonhasználat vak és gyengénlátó felnőttek körében: függőség vagy szükséges segédeszköz?

A látássérült emberek számára a telefon fontos kapcsolatot, struktúrát és biztonságot nyújt. Az intenzív telefonhasználat függőségnek tekinthető, vagy a mindennapi életük elengedhetetlen segédeszköze?

A legutóbbi PsyCoDiVIA-találkozón több országból érkezett segítő szakemberek beszéltek a szokás és a függőség közötti vékony határvonalról. Hogyan diagnosztizálhatjuk és érthetjük meg a függőséget ebben az összefüggésben? Fontos megvizsgálni a mindennapi életre gyakorolt hatást, különösen azért, mert gyakran nehéz meghatározni, hogy a diagnosztikai kritériumok szerint valóban fennáll-e függőség.
„Azonosítsuk a kiváltó okokat, stresszfaktorokat és hátteret – ez is a diagnosztika része” – idézte az egyik résztvevő.

Mik a tapasztalataid vagy meglátásaid? Szerinted az intenzív telefonhasználat egyenlő a függőséggel? Írd meg a véleményed kommentben a Facebook oldalunkon!

A PsyCoDiVIA project egy nemzetközi projekt, amelyben öt különböző ország segítő szakemberei osztják meg tudásukat a vak és gyengénlátó felnőtteknél diagnosztizált pszichológiai és pszichiátriai problémákról. A projekt célja, hogy új módokat találjunk a viselkedésük jobb megértésére és irányítására.

Az együttműködésben részt vevő intézmények:

A projekt az Erasmus+ | Education & Training támogatásával valósul meg.

Hashtags for Facebook/Twitter search: #PsyCoDiVIA #Látássérülés #Függőség #InnovációAzEllátásban #Telefonhasználat #MentálisEgészség #Tudásmegosztás

Címke , .Könyvjelzőkhöz Közvetlen link.